୨୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ ସୁଗର ଜବତ,୨ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ସହରାଞ୍ଚଳ ଥାନା ପୁଲିସ୍ ସହରର ଡାହାଣିଗଡ଼ିଆ ଠାରେ ୨୩ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ଯୁବକକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତା ପାଖରୁ ଏକ ବାଇକ ସହ ପ୍ରାୟ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ୨୦ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର,୫୦ଟି ପେକିଙ୍ଗ ଖାଲି ପୁଡ଼ିଆ ଓ ୨ଟି ମୋବାଇଲ ଜବତ କରିଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଯତୀନ ପଣ୍ଡା ଆଜି କହିଛନ୍ତି।

କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଣ୍ଡପିକ୍ସ ସିରିଜ ଆଜିଠୁ

ଆଜିଠୁ ଆସନ୍ତା 24ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୁବନେଶ୍ୱର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଣ୍ଡପିକ୍ସ ସିରିଜ l ଏଥିରେ ପ୍ରତିଦିନ 17ଟି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେବ ଆଉ 117ଜଣ ଆଥଲେଟ୍ସ ଯୋଗଦେବେ l

କଥା ରଖିଲେ ସରପଞ୍ଚ, ଗାଁରେ ବଣ୍ଟନ କଲେ ଚାଉଳ

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଏମ ରାମପୁର ବ୍ଲକର ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ମୋହନଗିରି ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଧରୁଆ ଆଜି ଗାଁ ଗାଁ ଯାଇ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚାଉଳ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଅବସରରେ ପଣ୍ଡାପଦର ଗ୍ରାମର ଲୋକେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରେନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ସୋର ରେଳଷ୍ଟେସନରେ ଆଜି ଦିନ ୩ ଟା ବେଳେ ପାରାଦୀପରୁ ହଳଦିଆ କୋଇଲା ବୋଝେଇ କରି ଯାଉଥିବା ଏକ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନରେ ଦୁଇଟି ବଗିରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଗାର୍ଡ ଜାଣିପାରି ସୋର ଷ୍ଟେସନ ମାଷ୍ଟରଙ୍କୁ ଖବର ଦେବା ସହ ସୋର ଷ୍ଟେସନରେ ଟ୍ରେନକୁ ଅଟକ ରଖଥିଲେ।

ଖବର ପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଦୁଇଟି ଟିମ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ସୁନୀତି ମୁଣ୍ଡ

କଳାହାଣ୍ଡି ଝିଅ ତଥା ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୂର୍ବତନ ମେୟର ପ୍ରାର୍ଥୀନୀ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ସୁନୀତି ମୁଣ୍ଡ ଆଜି ଭବାନୀପାଟଣା ସ୍ଥିତ ବାଳକୃଷ୍ଣ ସେବା ନିକେତନ ଆଶ୍ରମ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସି ଅନ୍ତେବାସୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ଆଶ୍ରୟ ଦେଇଥିବା ଶିକ୍ଷକ ସମାଜସେବୀ ହେମନ୍ତ ମୁଣ୍ଡଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହିଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିନିକା ବ୍ଳକ ଭଣ୍ଡାର ଗ୍ରାମ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ଠାରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୩୧ତମ ସହିଦ ଦିବସ ଜିଲ୍ଲା କିସାନ ସେଲ୍ ସଭାପତି ନରେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏଥିରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଯୋଗଦେଇ ସ୍ବର୍ଗତ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ମୁତି ଚାରଣ କରିଥିଲେ ।

ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ୩୧ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ

ଆଜି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିନିକା ବ୍ଲକର ଭଣ୍ଡାର ପଞ୍ଚାୟତର ଭଣ୍ଡାର ଗ୍ରାମ ଠାର ଥିବା ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଜିଲ୍ଲା କିଷାନ ସେଲ ସଭାପତି ନରେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ୩୧ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରାଯାଇଛି ।

ରାଜ୍ୟ କିଷାନ ସେଲ ସଂପାଦକ ସପ୍ନେଶ୍ବର ପୃଷ୍ଟି , ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଦୀପ ସେଠୀ, ଜିଲ୍ଲା ସୋସିଏଲ ମିଡିଆ ସଂଯୋଜକ ସୁମନ୍ତ ସାହୁ, ହଜାରୁ ସାହୁ, ପର୍ଶୁରାମ ମହାଲିଙ୍ଗ, ନାରାୟଣ ସେଠୀ, ମଙ୍ଗନିଆ ଷାଣ୍ଢ ପ୍ରମୁଖ ଏଥିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ମହାବଳ ବାଘ ଛାଲ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଗିରଫ

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଦୈତାରୀ ରେଞ୍ଜ ବୁଢୀପଦା ଗାଁ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମହାବଳ ବାଘ ଛାଲ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପିସିସିଏଫ୍ ଶଶୀ ପଲ୍।

ଏହି ଘଟଣାରେ ଆଜି ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ବନବିଭାଗ। ଏବେ ଗିରଫଦାରି ସଂଖ୍ୟା ୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ନାବାଳିକା ମୃତ

ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା କପ୍ତିପଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟାଙ୍ଗିରିଆ ଗ୍ରାମ ଘଟିଛି ଏହି ଘଟଣା।

ଆଜି ଘରେ ଭିତରେ ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ଘରେ ଲାଗିଥିବା ଥିବା ପଙ୍ଖାରେ ଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ସେହି ଗ୍ରାମର ରଘୁନାଥ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଝିଅ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରିୟା ମୁର୍ମୁ(୬)ର ମୃତ ହୋଇଛି ।

କାଠ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗର ପେଟ୍ରୋଲିଂ

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଳକ ସିଣ୍ଡୋଲ ଅଧିନସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ ପ୍ରତିଦିନ ଚୋରି ହେଉଥିବା ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ ଗୁଡ଼ିକର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆଜି ବନ ଅଧିକାରୀ ଗୋପାଳ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କାଠ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପେଟ୍ରୋଲିଂ କରାଯାଇଥିଲା ।