ଓଡ଼ିଶାରେ ହେବ ବିଜେପି ସରକାର: ଶାହ

ରାଉରକେଲାରେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ଏହି ବକ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଥମ ୪ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୋଦିଜୀ ୨୭୦ ସିଟ୍‌ ଟପିଗଲେଣି ଏଥର ମୋଦିଜୀ ୪ଶହ ପାର୍‌ କରିଯିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡ଼ିଲାଣି, କେନ୍ଦ୍ର ସହ ଓଡ଼ିଶାରେ ବି ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ ହେବ କହିଛନ୍ତି ଶାହ।

୧୯ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁଣି ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ମନମୋହନ ସାମଲ। ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହ ସମୀକ୍ଷା କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ।

୧୯ ତାରିଖରେ ରାତ୍ରୀଯାପନ କରି ୨୦ରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବେ। ୨୦ ତାରିଖ ସକାଳେ ପୁରୀରେ ରୋଡ ସୋ କରିବେ ମୋଦି। ପରେ ଅନୁଗୁଳ ଓ କଟକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଚାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଓ ହତ୍ୟାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଗଠନ ହେଲା ଏସଆଇଟି

ଏସ୍‌ଆଇଟି ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ତଦନ୍ତ କରିବା ସହ ମାମଲାରେ ଫେରାର ଥିବା ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବ।

ତଦନ୍ତ କରି ୩୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରିବ ଏସଆଇଟି। ଏଡିଜି ରାଧାକୃଷ୍ଣ ଶର୍ମା ଛତ୍ରପୁରଠାରେ ରହି ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ତଦାରଖ କରିବେ।

ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ ସରକାର ହେଲେ ବିକାଶ ହେବ: ହେମାମାଳିନୀ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଆତ୍ମନିର୍ଭର ପାଇଁ ଏଠି ସୁଭଦ୍ରା ଯୋଜନା ଲାଗୁ କରାଯିବ, ସବୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଲେଖାଏଁ ଟଙ୍କା ମିଳିବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସାଲିଆସାହି ବସ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ହେମାମାଳିନୀ।

ବିଜେଡି ଛାଡ଼ି ଭାଜପାରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ଯୁବ ନେତା ଅଞ୍ଜନ

ଜିଲ୍ଲା ବରିଷ୍ଠ ଯୁବ ବିଜେଡି ନେତା ସମାଜସେବୀ ଅଞ୍ଜନ ବେଜ୍ ଆଜି ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହିତ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଭାଜପାରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ବହୁବର୍ଷ ଧରି ବିଜେଡିରେ ବିଭିନ୍ନ ପଦପଦବୀରେ ଯୋଗଦେଇ କାମ କରି ଆସିଥିଲେ ହେଁ ତାଙ୍କୁ ଅଲୋଡା କରାଯାଇଥିଲା।

ଏଭଳି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମୋଦିଙ୍କ ବିକଶିତ ଭାରତ ସ୍ବପ୍ନ ପରିକଳ୍ପନାରେ ସେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଏବଂ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋହନ ମାଝୀ, ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅନନ୍ତ ନାୟକ ତଥା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜିତାଇ ମୋଦିଜୀଙ୍କ ଆବକି ବାର ୪ଶହ ପାର ସ୍ଲୋଗାନକୁ ସାକାର କରିବାକୁ ଜୋରଦାର ଉଦ୍ୟମ କରିବୁ ବୋଲି ଅଞ୍ଜନ କହିଛନ୍ତି।

୨୦ରେ କଟକ ଆସୁଛନ୍ତି ମୋଦି

ବାଲିଯାତ୍ରା ଉପର ପଡ଼ିଆରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା କରିବେ। ରୁଟ୍ ଲାଇନ, ହେଲିପ୍ୟାଡ୍ ଓ ସଭାସ୍ଥଳ ଦେଖିଲେ ଏସପିଜି ଟିମ୍।

କଟକ ଡିସିପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ବୈଠକ ବସିଛି।

ସମ୍ବଲପୁରରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କଲେ ନବୀନ

ପିଏଚଡି ପଡ଼ିଆ ସଭାସ୍ଥଳକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି BSKY ଯୋଜନା, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବସ୍, ମମତା ଯୋଜନା ଭଲ କି ପଚାରିଥିଲେ ନବୀନ।

ଜୁଲାଇରୁ ବିଜୁଳି ବିଲ୍ ଆସିବ ନାହିଁ କହିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ବିଡି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା ହେବ, ବିରୋଧୀ ମିଛ କଥା କହୁଛନ୍ତି ଓ କୁମ୍ଭୀର କାନ୍ଦଣା କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ନବୀନ।

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଡ୍ରିମ୍‌ଗାର୍ଲ ହେମାମାଳିନୀ

ସାଲିଆସାହିରେ ବିଜେପି ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ହେମାମାଳିନୀ।

ଏହା ପରେ ଅପରାହ୍ନରେ କଟକ କିଶୋରନଗରରେ ଦଳୀୟ ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେବେ।

କାବୁ ହେଲା ବାରିପଦା ସହରକୁ ପଶି ଆସିଥିବା କଲରାପତରିଆ

ବୁଢୀଖମାରୀ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ କରି ବାଘକୁ ଧରିଲେ ରେସ୍କ୍ୟୁ ଟିମ୍‌।

ସହରର ଭଂଜପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ବାଘ ବୁଲୁଥିବା ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଦେଖିଥିଲେ।

Nuakhai wishes