ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ କୋଭିଡ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଭିଡରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ଜଣେ 75 ବର୍ଷର ମହିଳାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଆଜି କହିଛି l ସେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରୋଗରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିଲେ l

ଫଳ ଦୋକାନରୁ ବ୍ରାଉନ ସୁଗର ଜବତ, କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ମା ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରରେ ହସ୍ପିଟାଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ଫଳ ଦୋକାନରୁ ଆଜି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଚଢ଼ାଉ କରି 127 ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ କରିଛି l ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି l
ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ଝିଅ କନଷ୍ଟେବଳ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି l

କେନ୍ଦୁଝର ଟ୍ରେନରେ ଅଧିକ କୋଚ ଦେବାକୁ ପ୍ରେସ କ୍ଲବର ଦାବି ପତ୍ର

କେନ୍ଦୁଝରରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଓ କେନ୍ଦୁଝର ଦେଇ ଯାଉଥିବା ପୁରୀ – ବଡ଼ବିଲ ଯାତ୍ରୀ ବାହି ଟ୍ରେନରେ ଅଧିକ କୋଚ ଦେବାକୁ କେନ୍ଦୁଝର ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ରେଳ ମନ୍ତ୍ତୀ ଅଶ୍ଵିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ରେଳ ବିଭାଗ ଜରିଆରେ ଏହି ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସ୍ଥାନ ଅଭାବରୁ ଛିଡା ହୋଇ ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଯାଇ ନପାରି ଷ୍ଟେସନରୁ ଫେରିବାକୁ ପଡୁଛି ବୋଲି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

ବାରଙ୍ଗ -1999 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ବିରୋଧ କଲେ ପୀଡିତା

1999 ମସିହାର ଏକ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲାକୁ ପୃଷ୍ଠଭୂମି କରି ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ‘ବାରଙ୍ଗ -1999’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ପୀଡିତା ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିବା ସହ ଏହା ବିରୋଧରେ ଅଦାଲତକୁ ଯିବେ ବୋଲି ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି l
ତେବେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନୀ କିମ୍ବା ଘଟଣା ଆଧାରରେ କରାଯାଇନାହିଁ ବୋଲି ନିର୍ମାତା ଅକ୍ଷୟ ପରିଜା ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି l

ରଙ୍ଗତୂଳୀ କଳାକାର ଦେଲେ ୧୧ ଦଫା ଦାବି ପତ୍ର

ଆଲ ଓଡ଼ିଶା ପେଣ୍ଟିଂ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ୱର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍, କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ରଙ୍ଗ ତୂଳୀ କଳାକାରଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ସେମାନଙ୍କୁ ବର୍ଷ ତମାମ କାମ ଦେବା ସହ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା, ଦୁର୍ଘଟଣା ଓ ମୃତ୍ୟୁ କାଳୀନ କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ସହାୟତା, ୫୦ ବର୍ଷ ପରେ ପନ୍ଦର ହଜାର ପେନସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଠିକାଦାର ବଦଳରେ ସଂଘ ଜରିଆରେ କାମ ଯୋଗାଇଦେବା ଆଦି ୧୧ ଦଫା ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରି ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଏଚଏସଆରପି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ବୁକିଂ କରିଥିଲେ ଜରିମାନାରୁ ବର୍ତ୍ତିବେ

ସମସ୍ତ ଗାଡ଼ିରେ ହାଇ ସିକ୍ୟୁରିଟି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଲଗାଇବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆସନ୍ତା 1 ତାରିଖରୁ ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ଚେକିଂ ଆରମ୍ଭ ହେବ l
ତେବେ ଭିଡ଼ ଯୋଗୁ ଅନେକ ଏହି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଲଗାଇ ପାରିନାହାନ୍ତି l
ଏଭଳି ସ୍ଥଳେ ଯଦି ଗାଡି ମାଲିକ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ବୁକିଂ ସ୍ଲିପ ଦେଖାଇବେ ତେବେ ମଧ୍ୟ ଜରିମାନାରୁ ବର୍ତ୍ତି ପରିବେ ବୋଲି ଆଜି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି l

ହାଇକୋର୍ଟରେ ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି; ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ରାଜ୍ୟରେ କେତେ ହାତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି, କେଉଁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ପାଇଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ତାର ତଥ୍ୟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ହାଇକୋର୍ଟ।

ଅବହେଳା କରିଥିବା ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ। ଅକ୍ଟୋବର ୨୦ରେ ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ହେବ।

ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା; ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ପୁଲିସର ପଚରାଉଚରା

ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ଆଜି ୬ ଜଣିଆ ପୁଲିସ ଟିମ୍ ତାଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି।

ପୁଲିସ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ତାଙ୍କ ଘରେ ଥିବା ରୋଷେୟା ପରିବାରକୁ ଜେରା କରୁଛି।

କୁରଢିହାରେ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ଉଦଘାଟନ

ବାଲେଶ୍ଵର ସଦର ବ୍ଲକ କୁରାଢିହା ପଞ୍ଚାୟତରେ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବାଲେଶ୍ଵର ସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ଷଡଙ୍ଗୀ ଯୋଗ ଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଭୁବନ ଏନଏସି ଠାରେ ଆଜି ୨ କୋଟି ୭୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟୟବରାଦରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ।

ଏହି ସମୟରେ ସାଂସଦ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ମହେଶ ସାହୁ ଓ ନଗରପାଳ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ସାହୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

Nuakhai wishes